top of page
Матеріали учнівського проекту
"Геліосистеми нагріву води"

Сьогодні фізику не можна розглядати лише як об’єктивне пізнання природи, яка не взаємодіє з людиною. Учень повинен знати, заради чого пізнається природа, розуміти значення науки в житті суспільства й кожної людини зокрема. Сучасний урок фізики слід розглядати як процес формування освітньо-пізнавальних, патріотичних якостей учнів, виховання національної свідомості, поглиблення знань про свій народ, його наукові та культурні традиції.

Фізика має великі виховні можливості українознавчого аспекту.

 

На уроках та в позакласній роботі я використовую різні форми й методи для реалізації національно-патріотичного виховання.

 

Це: цікаві розповіді про окремі епізоди з життя та діяльності видатних українських учених і винахідників, історичні довідки про відкриття фізичних законів, досягнення вітчизняної науки в різних галузях  народного господарства; демонстрація дослідів, макетів фізичних приладів та установок, які відтворюють видатні фізичні відкриття та винаходи в Україні; демонстрація фото- та відео фрагментів з історії фізики в Україні; використання уривків з творів , казок, прислів’їв, загадок, поезій та пояснення їх змісту з фізичної точки зору; демонстрація старовинної техніки, побутових пристроїв; складання та розв’язання експериментальних задач з українознавчим змістом.

Майстер-клас з використання українських приказок, прислів'їв, загадок на уроках фізики
bottom of page